Jan Peter Bauck

Történetünk

A Bauckhof története egy olyan ötlet története, amelyet egy család három generáción keresztül, számos társával együtt hívott életre, és amelyet folyamatosan továbbfejlesztett. Egy ötlet, amely inspirálja és „megfertőzi“ az embereket. Ez három gazdaság és egy malom története, amelyek az évek során saját identitást alakítottak ki, de hűek maradtak elképzeléseikhez.
Az alapgondolat egyszerű: a biodinamikus gazdálkodás megőrzése, népszerűsítése és továbbfejlesztése. Ez egyben a három gazdaságot és a malmot összekötő tényező is. Az eszme a termékek forgalmazásán keresztül jut el a társadalomba.

Ennek a rendkívüli, társadalmi és gazdasági kísérletnek az alapköve egy úttörő döntés volt, amelyet Eduard Bauck hozott meg 1932-ben Klein Süstedt-i gazdaságában: úgy döntött, hogy felhagy az ultramodern sertéshizlalással, amely az akkori elképzelések alapján sok hígtrágyával és műtrágyával működött. Ehelyett biodinamikusan kezdett el gazdálkodni, mert aggódva tapasztalta, hogy a földigiliszták megszűntek létezni a talajban.

Az évek során Eduard birtoka házasság és örökösödés révén további két gazdasággal bővült. Megkezdődött a mezőgazdasági termékek értékesítése, a Bauck-fiúk és családjuk egymást segítve dolgoztak. Az 1960-as években új kérdések merültek fel. Hogyan tudjuk együtt kezelni a három gazdaságot? Hogyan biztosítható a biodinamikus művelés a Föld megtartása és meggyógyítása érdekében, a jövő számára? Hogyan szabadíthatjuk meg a termőföldet a tulajdonjog, az öröklés és a spekuláció terhe alól, hogy szabad teret adjunk a biodinamikus eszme továbbfejlesztésének?

1969-ben a gazdaságokat kivonták a magántulajdonból, és átadták a nonprofit mezőgazdasági kutatóvállalatnak. Így a Bauck-fiúk és a Lenchen lány családjukkal és alkalmazottaikkal együtt már nem voltak földtulajdonosok, hanem a közös cél továbbfejlesztéséért voltak felelősek. A család minden tagja kinyilvánította, hogy hajlandó ebben az új gazdasági formában, üzleti közösségként dolgozni a három gazdaságban és az értékesítésben.